עיצוב המשרד

 

                                                                 

דבר האדריכליות:

משרד עורכי הדין רוזן-בסיס עבר למשרדים בקומה ה- 24 בבניין היובל, בניין הקריה בתל אביב. המעבר למשרדים החדשים היווה את הצעד הראשון לקראת התרחבותו של המשרד.
עיצוב המשרדים החדשים בוצע על ידי משרד האדריכלים זלמן לב אשר עיצבו את המשרד במימד חמים ומזמין, תוך שמירה על יוקרתיות והקפדה על הפרטים הקטנים, והוא מבטא את יחסו של המשרד ללקוחותיו, כמו גם את תמהיל הלקוחות המורכב מלקוחות פרטיים, אנשי עסקים, חברות גדולות ויזמים.

משרד עורכי הדין רוזן-בסיס הוא משרד מקצועי המתמחה בדין האזרחי בכלל, במשפט מסחרי, בנדל"ן ובתובענות ייצוגיות. ככזה, מהווה אוכלוסיית הלקוחות במשרד תמהיל של לקוחות פרטיים, אנשי עסקים, חברות גדולות ויזמים. לאחרונה עבר המשרד בקומה ה- 24 בבניין היובל, בניין הקריה בתל אביב, בניין חדש, המאגד בתוכו את כל משרדי הממשלה בקומות 1 - 22, ומשרדים פרטיים בקומות 22 ומעלה. צורתו המרחבית המיוחדת והזורמת של הבנין (צורה דמויית שקד) קיבלה ביטוי גם בתוך חלל המשרד.

התמחותו של המשרד בנדל"ן באה לידי ביטוי גם מהנוף המרהיב הנשקף מהחלונות הגדולים בקומה ה- 24 במגדל השוכן במרכז תל אביב, כאשר מחד נשקף הנוף האורבני של העיר תל-אביב ומאידך הנוף לחוף ימה של תל אביב. 

                                                                                              

בבואם לעצב את המשרדים החדשים, ביקשו השותפים במשרד ליצור אוירה יוקרתית ומקצועית, אשר תשתלב עם אופי לקוחות המשרד, ומאידך לשמור על אוירה חמימה ומזמינה. לפיכך, הועברו חדרי השירות במשרד (ובכללם הארכיב המתוחכם שנבנה בו) לחדר צדדי, נסתר מעין, כך שאורחי המשרד יפגשו תמיד חלל מסודר ויוקרתי. בנוסף, שולבו במשרד חיפויי עץ בגוון וונגה הן במזכירות והן בחדרי עורכי הדין, עם חיפויי זכוכית מחוסמת; והכל בשילוב ניקל במוצרי הפרזול.

                                                                                              
כתוצאה מכך, מתחרים זה בזה היוקרה והחמימות בכל מאפייני העיצוב. בחלל הקבלה המקדם את הבאים ביקשו השותפים ליצור אוירה מזמינה. רצפת החלל רוצפה בשיש בגוון בהיר, והקיר המרכזי כוסה בחיפוי עץ וונגה ועליו לוגו המשרד באותיות מתכת בגוון כסוף. במרכז חלל חדר הקבלה מצוי דלפק, גם הוא בגוון וונגה בשילוב פסי ניקל מוברש וגופי תאורה שונים, המשמש את מזכירות המשרד.

                                                                                              
דלפק זה מוביל, בצורתו המעוגלת, את באי המשרד אל המסדרון. את התמונה משלימה הנמכת התקרה הדקורטיבית, אשר שולבו בה מוקדי תאורה חמה וקרה. מוקדים אלו מדגישים מחד את התיקרה ומאידך את דלפק הקבלה, תוך יצירת סביבה הרמונית, המרמזת על צורת הבניין עצמו. מעבר לחלל הקבלה, מצוי חדר ישיבות קטן, בו מצוי שולחן המעוצב בהתאם לדלפק הקבלה וכסאות תואמים. במסדרון, מעבר המקנה חלל ארוך ורחב, שולבו פתחים צרים וארוכים, אשר מעברם השני מצויים חדרי העבודה המרווחים. פתחים אלו חופו בזכוכית מחוסמת, תוך שימוש נוסף בגופי תאורה שונים על מנת להדגישם. צורת הפתחים המאורכים חוזרת על עצמה ויוצרת מקצב מעניין מחד והרחבה לחלל המסדרון המלבני מאידך.

ברצפת חדרי העבודה הותקנה רצפת פרקט בגוון וונגה, התואם לגווני המשרד ובמשרדי השותפים נפרסו שטיחים אותנטיים בצבע אדום. הזכוכית המחוסמת שולבה גם בדלתות העץ של חדרי העבודה, דלתות בגוון וונגה עם אביזרי פרזול מניקל. שילוב זה נתן שוב תחושה של שקיפות מרומזת, ושל אוירה מזמינה אך מקצועית ויוקרתית. את צורתו של חלל המסדרון עוזרים לרכך גם משקופי העץ המעוגלים שהותקנו בדלתות חדרי העבודה. הגומחות שנוצרו כתוצאה מיצירת פתחי הזכוכית במסדרון, נוצלו לאחסון ספריית המשרד. כך, מרמזים הספרים, החשופים לכל עוברי המסדרון, על למדנותם ועל בקיאותם הרבה של דרי המשרד בחוק ובהלכה. המבואה והמסדרון, מובילים שניהם אל חדר הישיבות הגדול, המהווה את גולת הכותרת של המשרד.

חדר הישיבות רחב הידיים מצוי בפינתו הדרום מערבית של הבניין. חדר הישיבות תוכנן, באופן ייחודי, בצורת משולש, תוך ניצול מירבי של המרחב, תוך הדגשת צורתו המחודדת של חלק זה בבניין עצמו ותוך התחשבות ברצונות המזמינים. כך, משקיפים חלונות חדר הישיבות, המחופים וילונות רכים בגוונים בהירים, על הים מחד ועל נתיבי איילון מאידך ומאגדים את הנוף העירוני העמוס עם נוף מרגיע יותר. במרכז חדר הישיבות הוצב שולחן רחב ידיים, באותו עיצוב המאפיין את המשרד, והמשלב עץ וונגה ופסי ניקל מוברש.

בניגוד לשאר כיסאות המשרד אשר עוצבו בהתאמה לשאר הריהוט, תוך שילוב עץ וניקל בידיות, כיסאות חדר הישיבות הגדול והוילונות המכסים את כל חלונות חדר הישיבות לעת הצורך עוצבו בטעם אירופאי, המשווה לחדר את אותה חמימות מזמינה. הפרוייקט זימן התנסות מעניינת, אשר איתגר את המתכננים. והנה, המטרה הושגה, מראה המשרד הנו יוקרתי, אך מזמין כאחד.

עבור לתוכן העמוד